V trinajsti oddaji predstavljamo štiri uspešne čezmejne projekte, ki so bili sofinancirani v okviru programa sodelovanja Interreg Madžarska-Hrvaška v obdobju 2014-2020.
Gotthárd TV iz Monoštra (HU), VTV – Varaždinska televizija (HR) in Televizija AS iz Murske Sobote (SI) v okviru projekta Pannon Stories pripravljajo skupaj 15 dokumentarnih oddaj o najbolj reprezentativnih primerih uspešno izvedenih projektov in njihovih koristi za lokalno prebivalstvo.
Predstavitve pokrivajo razširjeno panonsko območje treh sosednjih držav oz. veliko večino območja, ki ga pokrivajo trije programi čezmejnega sodelovanja: Slovenija-Madžarska, Slovenija-Hrvaška in Madžarska-Hrvaška.
V okviru projekta AT-ATCB si mesti Varaždin in Csurgó obetata prihodnost, ki temelji na povezanih sodelujočih turističnih atrakcijah, katerih cilj je povečati obstoječi turistični obisk v obeh mestih, pri čemer dolgoročno načrtujeta rast v turistični panogi. V okviru dolgoročnega sodelovanja med Pitomačo in podjetjem Mecsekerdő Zrt. iz Pécsa je bil v okviru projekta Eagle zgrajen center za obiskovalce na vinorodnem območju ter v osrčju gorovja Mecsek. Pri turističnih naložbah, izvedenih v okviru razpisa, je največja povezovalna vrednost naravna lepota lokacij, ki jo moramo danes obravnavati kot ključni vir. V projektu Green Aura so se povezali partnerji, ki so se soočali s težavami, in tisti, ki so te težave raziskovali. Nastala so orodja s katerimi je mogoče učinkovito komunicirati in prikazati, da imajo naše vsakodnevne odločitve pogosto precejšnje stroške zaradi virov. Projekt CBC nam omogoča vpogled v svet, ki je mnogim neznan. Orientacijski tek ima v Pécsu skoraj sto letno zgodovino, ki je vplivala na in postavila zgled za orientacijske tekače v sosednjih mestih, vključno z Varaždinom.
Spoznajmo jih:
Projekt Pannon Stories sofinancira Evropska unija.
Ključne besede: Panonske zgodbe, projekt, Evropska unija